EU info kutak Niš organizuje 24. novembra onlajn radionicu iz serijala o mentalnom zdravlju.
U toku radionice, psiholog i psihoterapeut Milena Mitić Anđelković, govoriće od 17 sati, o ulozi kognitivno-bihejvioralne terapije u savladavanju patoloških strahova i načinima kako da bolje upravljamo sobom.
To je druga od od četiri radionice u serijalu o mentalnom zdravlju. Na prvoj radionici u fokusu je bio stres, a sada strah.
– Strah kao naš saveznik motiviše nas da se odbranimo od realne opasnosti i preživimo, bolje spremimo za neke buduće situacije i postignemo više. Kada preterano strepimo zbog nejasne i nepoznate opasnosti u budućnosti strah prestaje da bude naš saveznik i postaje lopov koji nas pustoši i postavlja ograničenje u našem ličnom, porodičnom, socijalnom ili profesionalnom aspektu života, naveli su iz EU kutka Niš.
Teme radionice:
- Kada je strah normalna pojava, a kada počinje da me sputava?
- Od anksioznosti do anksioznih poremećaja
- Napadi panike kao lažne uzbune
- Uloga kognitivno-bihejvioralne terapije u lečenju anksioznih poremećaja
Radionica je besplatna i održava se posredstvom Zoom platforme. Zainteresovani za učešće, treba da se prijave popunjavanjem formulara najkasnije do 24. novembra u 10 sati.
Biografija predavača:
Milena Mitić Anđelković je psiholog i profesionalno se bavi razvojem pojedinaca i grupa. Aktivno se bavi terapijom, treninzima i obukom. U svojoj profesionalnoj karijeri radila je kao trener organizacija civilnog društva, školski psiholog, menadžerka za ljudske resurse, selekcije i zapošljavanja. Kreirala je veliki broj razvojnih programa, čije su centralne teme jačanje kapaciteta i razvoj veština. U poslovnom sektoru radi sa menadžerima kako bi poboljšala njihov učinak i unapredila komunikaciju i uticaj na zaposlene.