Kako se navodi u saopštenju Stranke slobode i pravde Užice Dom zdravlja u Užicu se osim malog broja lekara opšte medicine, jer na njih 30 dolazi 40.000 pacijenata, suočava i sa nedostatkom prostora da primi sve pacijente.
–Naime, zgarada doma zdravlja građena je pre pedeset godina i odavno je postala mala i neadekvatna za povećan broj pacijenata, službu opšte medicine i prateće, specijalističke službe. Hodnici su uski i pretrpani nezadovoljnim građanima koji čekaju na preglede ili zakazivanje istih. Za specijalističke službe nema dovoljno prostora, slobodnih ordinacija, potrebne opreme, niti raspoloživog osoblja, mnogi lekari su i pred penzijom, a nema ko da ih zameni, navodi se u saopštenju užičkog odbora Stranke slobode i pravde.
Užički Dom zdravlja je, kako piše u saopštenju ovog odbora, ranije bio pod ingerencijom lokalne samoprave, ali je nadležnost vraćena resornom Ministarstvu zdravlja i organizacija ovako važne ustanove je sve gora, a dodatno su opterećeni i onako prenapregnuti kapaciteti Zdravstvenog centra, jer se specijalističke službe u Domu zdravlja namerno gase i pacijenti se na preglede i dijagnostiku šalju centru, gde su liste čekanja po više meseci.
–Građanima Užica je od vitalnog značaja da što pre dobiju adekvatan i opremom opremljen prostor koji bi bio u svojoj pravoj funkciji zdravstvene zaštite stanovništva. O neophodnosti zapošljavanja dovoljnog broja lekara i medicinskog osoblja suvišno je i govoriti. Takođe, što pre moraju da se organizuju dodatne specijalističke službe koje su u međuvremenu ukinute, Medicina rada i Medicina sporta i da se građanima omogući da dobiju uslugu na koju imaju pravo, kao i kardiološka služba, koja i ima najveći broj pacijenata. Ove službe moraju biti stalne i imati prateću dijagnostičku opremu, da bi pacijenti bili pregledani i zbirnuti na vreme i da bi se smanjio bespotrebni pritisak na Zdravstveni centar, navodi se u saopštenju užičkog odbora Stranke slobode i pravde.
Stranka slobode i pravde rešenje vidi u boljoj organizaciji, realnom sagledavanju i zadovoljavanju osnovnih potreba stanovništva, a ne u upućivanju pacijenata kod privatnika, jer zdravstvene usluge građani redovno kroz doprinose već plaćaju.