Kupališna sezona na dečijem bazenu na Gradskoj plaži počinje sutra (sreda, 19. jun). Letnja sezona na Gradskom bazenu počela je 1. juna i za sada je najveći broj posetilaca vikendom. Kupanje na Gradskoj plaži je zabranjeno zbog toga što je voda na kupalištu reke Đetinje četvrte klase kako su saopštili iz Zavoda za javno zdravlje Užice na osnovu preliminarnih rezultata.
–Voda na dečijem bazenu na Gradskoj plaži je potpuno ispravna saopštili su juče iz ZZJZ Užice. Javno preduzeće Veliki park je pripremilo dečiji bazen i on je spreman da počne sa radom. Dečji bazen će biti otvoren od 10 do 18 časova, a cena karte za decu stariju od tri godine i odrasle je 150 dinara, dok deca do tri godine ne plaćaju ulaz, rekao je za Radio Lunu direktor JP Veliki park Nenad Đokić.
Kupalište na Gradskoj plaži i dečijem bazenu ima spasilačku službu koju čini pet spasilaca, a u skladu sa obimom posla i brojem posetilaca dodatno se angažuju spasioci, naveo je Đokić i dodao da su tu i medicinska služba i redari.
Iako je po odluci grada početak kupališne sezone na reci Đetinji 15. jun, zbog toga što je voda na kupalištu reke Đetinje četvrte klase kako su saopštili iz Zavoda za javno zdravlje Užice na osnovu preliminarnih rezultata, kupanje je zabranjeno i istaknuta je crvena zastava.
–U pitanju je iskakanje iz graničnih vrednosti što se tiče mikrobiologije, a fizičko hemijska svojstva vode su dobra. Zato je preporuka da se ljudi ne kupaju u Đetinji, istaknuta je i crvena zastava na Gradskoj plaži. Zavod za javno zdravlje Užice će ponovo uraditi analizu u sredu, 19. juna, a po dobijanju tog rezultata, obavestićemo javnost, kazao je Đokić.
Letnja sezona na Gradskom bazenu je startovala 1. juna, a prema rečima Đokića najviše kupača do sad je bilo tokom vikenda. Dnevna letnja karta je 400, a za decu do 7 godina je 200 dinara, dok deca do tri godine ne plaćaju ulaz. Đaci, studenti i penzioneri mogu da kupe mesečne karte po ceni od 3000 dinara. U ponudi su i sezonske karte, dvomesečne koštaju 5000 dinara, a tromesečna je 7500 dinara. Kako je naveo Đokić za sezonske karte se uglavno opredeljuju firme, sindikati i preduzeća na osnovu zainteresovanosti radnika.
– Vikendom već od 10 časova dolaze kupači, a od 12 sati pa nadalje je dobra popunjenost. U pretohodnom periodu dok su đaci išli u školu, najviše poseta smo imali vikendom. Očekujem da od sledeće nedelje kada se i srednjoškolci raspuste poseta bude veća i radnima danima, kazao je Đokić.
Na Gradskom bazenu o bezbednosti kupača brine osam spasilaca, kao i medicinska i redarska služba.
–Bazen se čisti na kraju svakog radnog dana, a takođe i Zavod za javno zdravlje uzorkuje vodu u skladu sa zakonskom regulativom, imaju dinamiku uzimanja uzoraka i dostavljanja izveštaja. Prati se higijena, čistoća na bazenu koju radi naša služba na bazenu na dnevnom nivou, a Zavod za javno zdravlje na dve nedelje svakog meseca radi uzorkovanje vode sa bazena i nama dostavljaju izveštaje o ispitivanju. Higijena je na najvišem mogućem nivou, kazao je Đokić i dodao da je temperatura vode na bazenu od 26,5 do 27 stepeni.
Po završetku letnje sezone bazen se prazni, obavlja se generalno čišćenje koje traje 15 dana i nakon toga bazen ponovo bude u funkciji.
Korisnici usluga na bazenu u letnjem periodu vreme mogu da provedu i na letnjoj bašti gde ima oko 100 ležaljki.
– U okviru letnje terase obnovili smo inventor, kupili nove ležaljke i povećali kapacitete. U toku prošle i ove godine duplirali smo broj ležaljki. U zatvorenom delu bazena imamo kafić, dečiju igraonicu, teretanu i saunu. Sauna će raditi do početka jula, a nakon toga će biti obavljeno njeno generalno sređivanje i čišćenje čime se produžava njen vek trajanja, rekao je Đokić.