14.1 C
Užice
Početna Slobodno vreme Sport Tri medalje za karatiste KK Rujno na Svetskom prvenstvu

Tri medalje za karatiste KK Rujno na Svetskom prvenstvu

Prvog dana Svetskog prvenstva u Karlovim Varima karatistkinje Rujna osvojile su tri medalje u katama u pojedinačnoj konkurenciji- jednu srebrnu i dve bronzane.

Jovana Aćimović osvojila je srebrnu medalju, dok je bronza pripala Nikolini Todorović. One su se za ovaj rezultat izborile u konkurenciji od 15 takmičarki. Bronzana medalja pripala je i Anici Radibratović, koja se nadmetala u konkurenciji 13 takmičarki i uspela da popravi svoj rezultat u odnosu na prethodno učešće na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, kada je bila četvrta. Anja Milosavljević je  u konkurenciji 18 takmičarki završila takmičenje u prvom krugu.

Kata tim koji su činile Aćimović, Todorović i Milosavljević nije uspeo da se domogne medalje, dok je Radibratovićeva nastupajući za kata tim Srbije sa takmičarkama iz Požege zauzela četvrto mesto.

Izvor i foto:KKRujno