- REKLAMA -
14.6 C
Užice
Početna EKO KJP "Zlatibor" nabavilo 500 mini kompostera za otpad koje će biti podeljeni...

KJP “Zlatibor” nabavilo 500 mini kompostera za otpad koje će biti podeljeni građanima Čajetine

- REKLAMA -
Komunalno javno preduzeće „Zlatibor“ Čajetina nabavilo je 500 mini kompostera koji će biti distribuirani domaćinstvima u naseljenom mestu Čajetina. Kako su naveli u saopštenju opštine Čajetina, ovaj korak predstavlja značajan napredak u implementaciji Lokalnog plana upravljanja otpadom na teritoriji opštine Čajetina, sa ciljem pokretanja procesa tretmana biorazgradivog otpada na mestu nastanka.
Mini komposteri će biti besplatni za građane, a njihova distribucija počeće u aprilu. Pre podele kompostera, biće organizovana specijalna edukacija zaposlenih u cilju pružanja podrške građanima koji će započeti proces kompostiranja u svojim dvorištima.

FOTO: Opština Čajetina

Građani će imati priliku da u svoja dvorišta postave mini kompostere u koje će odlagati pripremljen i usitnjen otpad biljnog porekla, kao što su ostaci voća i povrća, ljuske od jaja, ostaci čaja i kafe, pokošena trava, stabljike cveća i povrća, grančice, slama, piljevina i slično. Svi ovi otpadni materijali će se mešati sa suvim materijama poput lišća, slame, i iglica četinara, što će rezultirati kompostom pogodnim za upotrebu u baštama i na zemljištu.
U kompostere se ne smeju odlagati kosti, kao ni ostatci mesa i ribe. Takav otpad nije pogodan za kompostiranje i može izazvati nepoželjne posledice.
- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
broken clouds
14.6 ° C
14.6 °
14.6 °
49 %
7.1kmh
68 %
Uto
14 °
Sre
24 °
Čet
26 °
Pet
19 °
Sub
18 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime