Predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović je izjavio da u lokalnoj samoupravi razmišljaju o gradnji dodatnog kraka zlatiborske gondole od međustanice na Ribničkom jezeru do vrha Čigote i najavio da u skorijem periodu predstoji gradnja trase na oko četiri i po kilometara.
Stamatović je pojasnio da bi tim infrastrukturnim projektom i drugim novim sadržajima rasteretili posećeni Tornik i razvili turističke potencijale Čigote.
Povodom šest meseci rada zlatiborske panoramske žičare, Stamatović je naveo za JP Gold gondola da su u planu unapređenja prostora oko početne i izlazne stanice na Zlatiboru i Torniku. Radovima, prema navodima Stamatovića, planiraju da obezbede adekvatne uslove i pospeše komfor posetioca koji u dugim redovima čekaju na vožnju.
Stamatović je naveo da je gondola direktnim i indirektnim prihodima opravdala očekivanja lokalne samouprave, dodavši da je taj kapitalni projekat doprineo da se i do duplo uveća vrednost nekretnina i zemljišta na Zlatiboru.
Više investitora, prema navodima Stamatovića, sada je zainteresovano za gradnju golf terena.
U planu je i gradnja Zlatnog grada na Ribničkom jezeru.
Opština Čajetina je, podsetimo, izdvojila oko 14 miliona evra za kapitalni projekat od centra Zlatibora i do vrha Tornika.
Najdužu jednosegmentnu panoramsku žičaru na svetu su pet godina gradili sevojničko MPP Jedinstvo, Amiga Kraljevo, Elkoms i beogradska Hidromontaža. Gradnju su, podsetimo, usporile birokratske procedure i tadašnje razmirice između lokalne i republičke vlasti.
Panoramsku žičaru su 14. januara svečano otvorili dolaskom predsednika Srbije Aleksandra Vučića. On je tada istakao da je gradnjom gondole urađena velika stvar za Srbiju.
Gondolom po novom radnom vremenu
Prva dvadesetpetominutna vožnja gondolom sa početne stanice kreće u 9 sati. Poslednja vožnja sa Tornika je u 16 časova radnim danima i u 17 sati vikendom. Za vožnju su dostupne 54 kabine.
Na prodajnom mestu na Zlatiboru su dostupne i karte za sadržaje na planinskom centru Tornik.