- REKLAMA -
8.4 C
Užice
Početna Slobodno vreme Kultura Promocija knjige Između obruča u Novoj Varoši

Promocija knjige Između obruča u Novoj Varoši

- REKLAMA -

Knjiga Između obruča autora Rajka Martinovića biće predstavljena u petak, 29. septembra u 19 sati u Biblioteci Jovan Tomić u Novoj Varoši.

Autor ističe nesebičnu pomoć dvojice zemljaka: nosilac ovog neobičnog projekta bio je Bojan Ljubojević, nekadašnji košarkaš Zlatara, Borca, Zastave , Mornara, francuskih klubova, pa pomoćnik Dejana Milojevića u Megi, a danas trener u Kini, dok je saradnik na knjizi bio profesor Srećko Gujaničić.

Kada smo pre nešto više od dve i po godine došli na ideju da prikupimo, zapišemo i objavimo priče koje se prepričavaju među ljudima iz košarkaškog sveta, a nisu toliko poznate široj publici, nismo ni očekivali da će se to pretvoriti u nešto što će nam doneti ogromno zadovoljstvo. Za to vreme smo razgovarali sa više od 100 trenera, igrača i košarkaških radnika koji su pisali istoriju ovog sporta na području bivše Jugoslavije, ali i dobrog dela Evrope – ističe u prologu knjige Martinpović i dodaje:

Kroz stranice koje vas očekuju prodefilovaće ljudi koji su nam pričali dogodovštine od najnižih liga ondašnje Jugoslavije, preko najjače evropske lige tokom osamdesetih godina 20. veka, pa sve do ABA i Evrolige, evropskih i svetskih prvenstava i Olimpijskih igara.

- Advertisement -
IZVORPPMedia
- REKLAMA -
Užice
broken clouds
8.4 ° C
8.4 °
8.4 °
71 %
0.7kmh
58 %
Uto
11 °
Sre
13 °
Čet
12 °
Pet
7 °
Sub
6 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime