- REKLAMA -
10.9 C
Užice
Početna Srbija i region Srbija zabeležila rast turista od 18 odsto za novogodišnje praznike sa više...

Srbija zabeležila rast turista od 18 odsto za novogodišnje praznike sa više od 140.000 gostiju

- REKLAMA -

U Srbiji je tokom novogodišnjih praznika boravilo više od 140.000 gostiju, što je za 18 odsto više u poređenju sa istim periodom protekle godine, saopštilo je danas Ministarstvo turizma i omladine.

Državni sekretar u tom ministarstvu Uroš Kandić rekao je da su u vremenskom intervalu od 28. decembra do 6. januara prednjačili strani gosti, jer je u sistemu e-Turista registrovano 80.000 stranih turista, što je za skoro 13 odsto više nego za prethodne novogodišnje praznike.

Kandić je rekao za RTS da je ove godine prvi put u vodećim banjskim centrima, poput Vrnjačke Banje i Sokobanje zabeležen veći broj stranih gostiju u odnosu na domaće uz punu popunjenost smeštajnih kapaciteta, a najviše gostiju bilo je iz zemalja okruženja poput Bugarske, Severne Makedonije i Rumunije.

- Advertisement -
- REKLAMA -
Užice
overcast clouds
10.9 ° C
10.9 °
10.9 °
83 %
4.3kmh
95 %
Pet
18 °
Sub
17 °
Ned
21 °
Pon
22 °
Uto
20 °

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Dijalog

Poslednje vesti

- REKLAMA -

Postavite komentar

Unesite Vaš komentar!
molimo Vas unesite Vaše ime