Knjiga o Branku Cvejiću Sa Cvejom koju je priredila Beka Vučo, predstavljena je u okviru pratećeg programa 28. Jugoslovenskog pozorišnog festivala. Knjiga je izašla u izdanju kuće Clio i Fondacije Moj Balkan.
Knjiga Sa Cvejom se sastoji od osam poglavlja i sačinjena je od niza autorskih tekstova i sećanja, od vremena kada je Cvejić zakoračio u svet umetnosti, sve do poslednjih uloga.
–Uvek je bilo teških situacija, a Branko je uvek ostajao pripadnik svog pozorišta i svakog pozorišta po malo. Od početka nas je podržavao i bio tu, kako je vole da kaže: „Da ne zabrljate oko novca“. Govorio nam je da radimo u okviru svojih mogućnosti i da trajemo, a onda će sve samo da raste. Tako je i bilo, rekao je Zoran Stamatović, direktor NP Užice JPF Bez prevoda.
Cveja je jako voleo Užice i ovaj festival, zato mi je posebno drago što je ovo prva profesionalna promocija knjige, ujedno u krugu prijatelja i pozorišnih ljudi.
–Ona osvetljava Cvejine privatne strane, koje nisu svima poznate i ujedno obuhvata važan dokumentarni materijal. Bio je to maratonski rad na knjizi, za koju nam je bilo važno da odiše neposrednošću i odlikama po kojima i pamtimo Cveju, rekla je Beka Vučo, Cvejina prijateljica koja je priredila knjigu i predsednica Fondacije Moj Balkan.
Moja slika Beograda sedamdesetih i osamdesetih se gotovo poklapa sa onim što je bio Branko Cvejić, od onog trenutka kada sam ga kao znatno starija osoba upoznala.
–Tada mi se brzo iskristalisala misao da je u mojoj slici Beograda, on eklatantan primer duha tog grada, onog najboljeg Beograda. Taj grad je mogao da napravi takve šmekere i oni su taj grad napravili takvim, to je bilo uzajamno, ocenila je Ksenija Radulović, profesorka FDU i član uređivačkog odbora.
Na oko 400 strana u autorskim tekstovima o Cveji govore glumci , reditelji, teatrolozi, prijatelji i članovi najuže porodice, a Zoran Hamović, direktor i glavni urednik izdavačke kuće Clio ocenio je da je ovo knjiga spomenik, , ali i naša zahvalnica njemu, kao dar novim generacijama čije asocijacije će probuditi novi mit.